DPS Jedlina - tlo
Widok standardowy Widok dla słabowidzących Czcionka standardowa Czcionka średnia Czcionka duża Drukuj

Tekst ETR

miniatura-Tekst ETR
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ „JEDLINA”Dom Pomocy Społecznej „Jedlina” w skrócie DPS Jedlina znajduje się w miejscowości Mienia w powiecie mińskim.

Ośrodek znajduje się w urokliwym lesie, który jest częścią rezerwatu przyrody „Jedlina”. W naszym domu mogą mieszkać kobiety i mężczyźni z niepełnosprawnością intelektualną.


Osoby zamieszkujące nasz dom mają do dyspozycji trzy budynki, które są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Każdy budynek ma osobne wejście wyposażone w poręcze i podjazdy tak, by każdemu wygodnie było się poruszać.

Korytarze są odpowiednio szerokie dla osób na wózku inwalidzkim. W dwóch budynkach jest winda . W każdym budynku są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.


Nasz Dom zapewnia :


1. całodobową opiekę – wszyscy mieszkańcy są pod kontrolą lekarza, pielęgniarki oraz opiekunów zawsze gotowych do pomocy,


2. usługi bytowe – pełne wyżywienie przygotowywane na miejscu, pralnię, wygodne pokoje wyposażone w niezbędne rzeczy,


3. bezpieczeństwo – Dom spełnia wymagania sanitarne i Straży Pożarnej, posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny,


4. terapię zajęciową – pracownie, miejsca do których mogą przyjść mieszkańcy, by miło spędzić czas, nauczyć się nowych rzeczy oraz doskonalić swoje umiejętności pod okiem instruktorów, zajęcia hipoterapii – jazda konna,


5 rehabilitację i uprawianie sportu – oferujemy zabiegi i zajęcia, które pomagają budować i wspierać sprawność fizyczną.


Ponad to w kompleksie rekreacyjno- wypoczynkowym organizowane są ogniska, gry, zabawy, zajęcia ruchowe, a zimą zabawy na śniegu. Organizowane są również imprezy na różne okazje i wycieczki. Tu każdy znajdzie coś dla siebie :)


Ludzie są mili, pomocni i bardzo przyjaźni, dzięki temu czujemy się tu jak w domu.Created by Arisco - logo
Copyright © 2020 DPS Jedlina. Wszelkie prawa zastrzeżone