DPS Jedlina - tlo
Widok standardowy Widok dla słabowidzących Czcionka standardowa Czcionka średnia Czcionka duża Drukuj

Usługi wspierajace

Terapia zajęciowa

Mieszkańcy DPS „Jedlina” mogą korzystać z dobrze wyposażonego zaplecza terapeutycznego oraz sportowo -rekreacyjnego.
Terapia zajęciowa oraz wszystkie formy pracy kulturalno-oświatowej z mieszkańcami służą  organizacji ich wolnego czasu oraz adaptacji i aktywizacji mieszkańców.  Zajęcia w ramach terapii i prac kulturalno – oświatowych prowadzone są przez  zespół terapeutów.

W Pracowni muzycznej działa zespół muzyczny „Oaza”,  który swoimi występami umila  uroczystości okazjonalne;  występuje dla rodziców i pracowników,  a także uczestniczy w różnego rodzaju imprezach, przeglądach muzycznych, festiwalach np. w Białymstoku, Wyszkowie, Dąbrowie Górniczej. Dzięki wspólnemu śpiewaniu, mieszkańcy Domu nawiązują nowe znajomości, które niejednokrotnie przeradzają się w trwałe przyjaźnie i nawiązują kontakty z mieszkańcami lokalnej społeczności.  

W kawiarni oprócz możliwości dokonania podstawowych zakupów,  prowadzone są również zajęcia terapeutyczne mające na celu kształtowanie właściwych zachowań przy stole,  zapoznanie się z wartością pieniądza, zajęcia poznawczo-rozwojowe,  gry,  zabawy,  konkursy.  Zdobywanie umiejętności przebywania w grupie, podporządkowanie się bez przymusu określonym zasadom.  Zajęcia te stwarzają okazję do nawiązania bliższych kontaktów towarzyskich. Tu odbywają się imieniny mieszkańców oraz  inne uroczystości okazjonalne

W  Pracowni komputerowo-multimedialnej prowadzone są zajęcia z komputerami, wyszukiwanie zleconych zadań w Internecie, wyświetlanie  filmów, obsługa multimedialna imprez organizowanych przez Dom.

Pracownia (sala doświadczania świata) w realizacji przeznaczona dla osób z największą niepełnosprawnością

Mieszkańcy korzystają również z hipoterapii i jazdy konnej zarówno  w  DPS jak i treningów jeździeckich poza terenem DPS.  Organizowane są również kuligi i jazdy bryczką.

 Najnowsze ogłoszenia:

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

BIP


Licznik odwiedzin: 1145703

Created by ARISCO
Copyright © 2020 DPS Jedlina. Wszelkie prawa zastrzeżone