DPS Jedlina - tlo
Widok standardowy Widok dla słabowidzących Czcionka standardowa Czcionka średnia Czcionka duża Drukuj

Usługi bytowe

 

    

Dom Pomocy Społecznej "JEDLINA" w Mieni realizuje potrzeby mieszkańców zgodnie ze standardem w odpowiednio wyposażonych do tego celu pomieszczeniach. Dom spełnia wszystkie wymogi wynikające z przepisów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i sanitarnego. Bazę mieszkalną Domu stanowią 3 budynki – najstarszy budynek główny, który został wybudowany w 1925 r. oraz dwa nowe budynki oddane do użytku w 1995 i 1996r.

Obecnie w budynkach DPS znajduje się: 10 - pokoi jednoosobowych, 31 - dwuosobowych, 12 - trzyosobowych.

  

Budynek Główny jest zamieszany przez 32 osoby w 14 pokojach. Oprócz pokoi mieszkalnych w budynku tym znajduje się: kuchnia, kotłownia olejowa, pralnia, stołówka dla mieszkańców tego budynku, pracownie terapii zajęciowej, rehabilitacja medyczna, sala sportowa, kawiarnia, sala muzyczna ze sceną, gabinet pielęgniarsko-lekarski oraz kaplica.

Nowe Budynki I oraz II zamieszkuje po 38 osób. Każdy z budynków składa się 4 „gniazd rodzinnych”. W gnieździe mieszka ok. 9-10 osób. Oprócz pokoi mieszkalnych mają do dyspozycji kuchenkę z podstawowym sprzętem AGD, jadalnię, salon i oranżerię. Mieszkańcy sami dbają o porządek w pokojach, sami przynoszą posiłki z kuchni centralnej, wspólnie je spożywają i po nich sprzątają.


Dom posiada do dyspozycji własny teren rekreacyjny z kompleksem dziennym do bezpośredniego odpoczynku i relaksu oraz znajduje się w otoczeniu lasów Leśnictwa Mienia blisko Rezerwatu przyrody "Jedlina".

 

 

Wyżywienie 

 

Dom zapewnia 4 posiłki w ciągu doby: śniadanie 730 – 830, obiad 1315 - 1500, posiłek dodatkowy 1600 -1700, kolacja 1800 - 1900. Ponadto mieszkańcy bez ograniczeń mają całodobowy dostęp do napoi i podstawowych produktów żywnościowych.

Najnowsze ogłoszenia:

Ogłoszenie dla spadkobierców

Kampania - Zostań Rodziną Zastępczą


Licznik odwiedzin: 1596226

Created by Arisco - logo
Copyright © 2020 DPS Jedlina. Wszelkie prawa zastrzeżone